Deutsch

English

Türkçe

Française

العربية  

 

 

 

 

İstanbul. Üniversitesi' nden 1985 yılında mezun olan Güven Açık, iki yıl Amerika'da Houston Texas'ta Baylor Collage of Medicine, Psikiyatri Bölümünde çalışırken  Davranış Bilimleri, Temel Psikoloji, Yönetim Bilimi dallarında yüksek öğrenim görmüştür.

 

 NLP çalışmalarını 1994-1996 yıllarında Londra'da ITS grubunda tamamlamış olan Açık, Ian McDermott, Joseph O'connor, Tad James, ve Türkiye'de de "Master Trainer" Doç. Dr. Wyatt Woodsmall ile birlikte çalışmış ve birlikte Türkiye'de personel seçimi, satış ve ileri yönetim becerileri eğitimi vermiştir. NLP tabanlı profesyonel beceri, satış, pazarlama, iletişim konularında çeşitli sektörlerdeki firmalara eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Türkiye'ye dönüşünden sonra uzun yıllar dil hizmetleri satışında uzmanlaşmış ve birçok ulusal ve uluslararası şirkete eğitim ve hizmet vermiştir.

  

Güven Açık, iş dünyası profesyonellerine "YAŞAM KOÇLUĞU" yapmaktadır.

Meslek seçimi noktasına gelmiş, üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere rehberlik yapan Açık, yaşama mücadelesine atılacak olan gençlerin güçlü olan "KİLİT HUY KALIPLARI"nı belirleyerek yaşamda onları en mutlu edecek  mesleklerini seçmeleri ile ilgili seminerler vermektedir.

Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra Alman Dili ve Edebiyatı eğitimini alırken Eczacıbaşı'nda çalışmaya başlamıştır. Bunu sırasıyla Aeg-Telefunken, Enka ve Demirer Holding takip etti. 

Uzun bir dönem Paris'te yaşamıştır. Bu dönem içerisinde Joy's Cuir adlı bir deri firmasında halkla ilişkiler müdürü olarak çalışmıştır.

Almanca, İngilizce ve Fransızca bilen yazar, çeşitli kuruluşlara, Eğitim sektörüne ve sivil toplum örgütlerine;  toplum ve iş hayatında iletişim kültürü ve beden dili,  kişisel ve kurumsal imaj yönetimi, iş yönetiminde nezaket-protokol kuralları ve iş hayatında stilli kariyer ile ilgili eğitim ve seminerler vermektedir.

Türkiye'de 55'i aşkın televizyon programına konuk olup, yazılı basında bir çok kez yer almıştır.

GÜVEN AÇIK
ŞENAY DURU ÖZALTIN

Referanslar:

Vakko, HSBC, Teknosa, Cocacola,  Novartis, DHL, Sabancı Holding,  Bank Asya,   Amerikan Hastanesi,  Finansbank, Zorlu Grubu, Genpa,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi,

Abdi İbrahim İlaç,  Schring-Plough,

Korn-Ferry International,  Sertrans

Mars Entertaintment Group, Alarko,

 Limak Holding, Colgate-Palmolive, Oyak Emeklilik, Takvim Gazetesi,

Devamını görmek için tıklayınız.

Referanslar:

JCI Türkiye, Artaş, Antalya Koleji Okulları,  Alternatif Bank, İdem Organizasyon, Orhim Organizasyon

Linda Zerafet Okulu,TV Programları

Devamını görmek için tıklayınız.

Videolar:

NTV- Okan Bayülgen

Show TV- Derya Baykal

Kanal A - Üsküdar'da Sabah

Devamını görmek için tıklayınız.

 

 

EĞİTİMLERİMİZ
TUĞBA ARSLAN
CPS - Cartoon Prodüksiyon Stüdyoları'nın kurucusu ve CEO'su olan Fehim Hadimoğlu, yöneticiliğin yanında yapımcı ve yönetmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Şirketin faaliyet alanlarının çeşitliliği nedeniyle bir çok sektörde aktif olarak yöneticilik görevi alarak yurt içi ve uluslararası iş dünyası hakkında geniş bilgi sahibi olmuştur. 

Şirketinin genişleyen kadrosunda iş başvurularının yüzyüze son değerlendirmelerini de yapan Fehim Hadimoğlu; on binlere yaklaşan iş başvuruları ve mülakat deneyimlerini üniversite öğrencileri ile katılımcı ve son derece eğlenceli kabul edilen workshop uygulamalarıyla paylaşmaktadır.

 

* "Masanın arkasında oturan kişinin adaylarına

      yaklaşımı"

 

* "Başvurularda 3-0 önde olmak  için mükemmel 

      yollar- Büyük hatalar"

 

* "Görüşmede başarının püf noktaları"

gibi konuları detaylandırıp, yoğun örneklerle zenginleştirerek, sıkıcılıktan uzak, alışılmadık bir show anlayışıyla sunan Fehim Hadimoğlu, tarzı ile gençlerin ve basının yoğun ilgisini çekmektedir.

Uludağ Üniversitesi Mezunu olan Tuğba Arslan; İşletme Klübü Organizasyon Başkanlığı süresince 2002-2006 yılları arasında 50'den fazla organizasyon düzenlemiş ve 100'den fazla seminere destek vermiştir.

 

Ağırlıklı olarak; "Kişisel Gelişim", "Pazarlama" ve "İnsan Kaynakları" konularında düzenlediği etkin seminerlerin

başarılarıyla tanınmaktadır.

 

”Değişen  Dünya Koşullarında Değişen Pazarlama Yaklaşımları” 2006  Pazarlama Zirvesi ile başarı plaketi almış olup, 5 onur belgesi sahibidir.

 

CPS Eğitim ve Danışmanlık Yetkili Organizatörlüğünü yürüten Tuğba Arslan, ayrıca lise öğrencilerinin büyük bir ilgiyle takip ettiği ve dershanelerin genel başarı yüzdelerini olumlu yönde etkileyen "Geleceğimize Açılan Kapı - Meslek Seçimi" adlı eğitimleri dershanelerle birlikte çalışarak bizzat vermektedir. 

Referanslar:

* Mülakat 1

* Mülakat 2

* Mülakat 3

* ......

* ......

* ......

* Mülakat 8905

* Mülakat 8906

* Mülakat 8907

 

 

 

 

 

 

 

Referanslar:

EF İnternational (Manchester),

Odakinsan Eğitim Danışmanlık,

Bursa Aktif Genç İş Adamları Derneği, İstanbul Suadiye Rotary Kulübü, Bursa Osmangazi Rotary Kulübü, Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi (KalDer), Bursa Ticaret Sanayi Odası, Markaloji, Management Center Türkiye...

 

TUĞBA ARSLAN

TUĞBA ARSLAN

TUĞBA ARSLAN

Davranış Bilimleri Eğitim Danışmanı olan Aysim ALTAY, 1963 İstanbul doğumludur. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü bitirmiş ve ilk mesleği olan Bilgisayar Mühendisliği mesleğini IBM Türk bünyesinde icra etmiştir.


Hem kurumsal alanda hem spor alanında eğitimler vermekte, bireysel, takımsal ve kurumsal danışmanlıklar yapmaktadır. Bir davranışbilimci; bir eğitimci; bir yaşam koçu; bir yönetim geliştirme koçu; bir zihin koçu; bir mentör; bir performans akademisyeni; bir NLP, TLT, HK, EAT, DHE, PE, MI, M.Erickson Hipnozu, Sedona Metod uzmanı; bir yelkenci; bir gezgin; bir yaşam serüvencisi; Mustafa Kemal Vakfı kurucularından olan AYSİM ALTAY yurt içi ve yurt dışında çalışmalarına ve eğitimlerine devam etmektdir.


Capital, Tempo, Gate, MK, Bütün Dünya gibi dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Yaşam Kaçtı Gözüme ve Yüreğin Sacayağı ,Madem Öyle Pollyanna... isimli kitapların yazarıdır. Radyo Kozmosta İşte  Ses isimili programını hazırlamış ve sunmuştur.

Verdiği Eğitimler

* Kişisel gelişim,

* İletişim,

* Kendimizi tanımak ve yönetmek,

* Koçluk,

* Beden Dili,

* Sağlıklı Kararlar Verebilmek,

* Kavramsal Düşünme Teknikleri 

 Jale Kerimol, İngiliz ve Türk olmak üzere çift pasaport sahibidir. İngiliz anne ve Türk babası tarafından her iki dil kullanılarak yetiştirilmiştir. Bağımlılık üzerine eğitim almış ve New Jersey eyaletinde New Hope vakfında stajını tamamlamıştır.New Jersey eyaletinde uluslar arası geçerliliği olan ICRC-AODA lisansı sahibidir.1998 yılında Türkiye’ye geri dönmüş ve bağımlılık tedavi programları kurulmasında yardımcı olmuştur. Sokak kızları için Türkiye’nin ilk korunma evi projesi kendisine aittir. Proje kapsamındaki evin sisteminin kurulumu ve eleman yetiştirilmesi konusunda gönüllü görev almıştır. 1998- 2001 yılları arasında Alman Hastanesi'nde bağımlılık tedavi programını kurmuştur. 2001 yılından başlamak üzere halen çalışmakta olduğu Pedam Kliniği'nde Bağımlılık Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Bağımlılık tedavisinde ortalama tedavi süresi olan 2 yıllık süreçteki başarı oranı %80’dir. 2002 yılında İstanbul Tıp fakültesi Psikiyatri ve Bağımlılık Ana bilim dalı bölümünden 2 yıllık toplamda 360 saat olan bir Bağımlılık Danışmanlığı Eğitim Programı hazırlaması için teklif almıştır. İlk başta Tıp öğrencileri için yapılmakta olan program altı yıl içerisinde psikiyatri, psikoloji, sosyal çalışanlar, hemşireler ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Birimi'nden emniyet mensupları için de eğitim vermiştir. 1999 yılından beri TRT Radyo programlarında bağımlılık üzerine bağımlılık alanında program danışmanlığı yapmaktadır. Yine Popüler Psikiyatri Dergisi başta olmak üzere çeşitli dergi ve gazetelerde Bağımlılık Tedavisi üzerine makaleler yazmaktadır. 

Lee Johnson is an American. He recieved an ICRC-AODA Addictions Counselor certification through both the United States Air Force and the State of Louisiana Certification Boards. He served in the United States Air Force from 1984 until his retirement in 2007.

He was certified in Critical Incident Stress Management in 1999 and has led 10 actual CISM responses and volunteered to assist Substance Abuse and Mental Health Services Administration for their Disaster response to New Orleans in 2006 after Hurricaine Katrina. He has 10 years experience as Crisis Response Team Leader and Trainer. He has more than 15 years experience in personnel supervision, education and training, leadership, and clinical management; along with over 15 years experience in all areas of mental health and addictions evaluation and treatment.

 

WORKSHOPS :                                              Period

Anger Management                                         2 Days

Building Effective Leaders                              2 Days

Building Effective Managers                          3 Days

Relaxation Training                                          2 Days

Stress Management                                         2 Days

Quantum Growth                                              3 Days

Living a Healthy Lifestyle                               5 Days  

SEMINARS

Anger Management, Building Effective Leaders

Building Effective  Manager, Burnout, Spiritual Growth,

Living a Healty Lifestyle, Mood Management,

Relaxation Training, Stress  Management

Yurt dışında verdiği iş kariyeri ve iş idaresi eğitimleri ile dikkat çeken Amerikalı eğitimcimiz Lee Johnson,

kişisel gelişim, yaşam koçluğu ve stress yönetimi konularında ülkemiz

kapsamında eğitimlere şirketimiz ile birlikte başlamıştır.

Şirketler, dernekler ve sivil toplum örgütleri tarafından ilgiyle takip edilen Lee Johnson ile eğitim ve seminerler için irtibata geçiniz.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Koçları, Turkcell, Body Shop,Braun

Fenerbahçe Koleji, Tofaş Basketbol Klubü, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Yıldız Bayan/Erkek Basketbol Takımı, Nato Zirvesi Org

Türkiye Futbol Federasyonu

İbrahim Kutluay Basketbol Okulları

İstanbul Olimpiyatı Organizasyon Komitesi, Profilo Alışveriş Merkezi,

Devamını görmek için tıklayınız.

VERDİĞİ EĞİTİMLER

 (İngilizce ve Türkçe )

Seminerler - Workshops :

Öfke Yönetimi  Etkin Liderler  Oluşturmak  Etkin Yöneticiler  Oluşturmak Tükenme Noktası   Ruhsal Gelişim    Etik   Sağlıklı Yaşam Modelleri  Ruh Hali Yönetimi   Rahatlama Eğitimi Stress Yönetimi Beslenme Destek Ürünleri - Gerekli mi?

AYSİM ALTAY
LEE JOHNSON
JALE  KERİMOL  JOHNSON
FEHİM HADİMOĞLU

TUĞBA ARSLAN

Bilkent Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezunu olan Zeynep Altınordu, Bilkent Uluslararası İlişkiler ve Kamu Politası ile ODTU Uluslararası İlişkiler Bölümlerinde Yüksek Lisansı yapmıştır. Akademik hayatında,  İnsan Hakları ile ilgili başladığı uzmanlığına Uluslararası Enerji Yönetimi ile devam etmiştir. Çeşitli firmalarda Marka yönetimi, İş geliştirme, Proje Yönetimi, Stratejik Planlama gibi alanlarda çalışmış olup 2001 yılından bu yana çeşitli mercilerde yayımladığı deneme ve öykülerini 2008 yılından bu yana kendine has uslubuyla özellikle Motivasyon, Kişisel Gelişim ve Farkındalık üzerine yazmaktadır.

 

Halen bu alanda yayımlanan 21 Dergisinin editörel kadrosunda yer almakla birlikte Profesyonel Koçluk hizmetleri de vermektedir. Biri öykü diğeri roman olmak üzere iki kitap üzerinde çalışmalarına devam etmekte olup 2012 çalışmaları başlarında kitap raflarında yerini alacaktır.

 

TUĞBA ARSLAN

ZEYNEP ALTINORDU

VERDİĞİ EĞİTİMLER

 (İngilizce ve Türkçe )

Seminerler - Workshops :

Öfke Yönetimi  Etkin Liderler  Oluşturmak  Etkin Yöneticiler  Oluşturmak Tükenme Noktası   Ruhsal Gelişim    Etik   Sağlıklı Yaşam Modelleri  Ruh Hali Yönetimi   Rahatlama Eğitimi Stress Yönetimi Beslenme Destek Ürünleri - Gerekli mi?

Zeynep Altınordu, bilgisi, interaktif  uygulamaları, yetenekleri ve pozitif enerjisi ile katılımcılar tarafından en çok tercih edilen eğitimcilerimizden olma yolunda ilerlemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Eğitim Fakultesi Türkçe Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Drama derslerinin yanısıra; Konuşma ve yazma eğitimi, yabancılara Türkçe Öğretimi dersleri verdi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından personel ve okul dışındaki kamu kuruluşları için düzenlenen seminerlerde de; “Doğru ve Etkili Anlatım” ve “Yaratıcı Drama” konularında eğitim verdi.  Yakın Doğu Üniversitesi”nde, Türk Dili Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

Toprakbank ve ETV’de halkla ilişkiler danışmanlığı yaptı. Ayrıca, çeşitli radyo ve televizyon kanallarında yapımcılık ve sunuculuk yaptı.

(TRT, Kanal D, Radyo D, ETV & EFM.)

 

“Yazılı, Sözlü, Bilimsel Anlatım Tekniği” (ortak çalışma) adlı kitabı, halen İTܒde ders kitabı olarak okutulmaktadır.

“Türk Dili 1”  ve “Yazılı ve Sözlü Anlatım Sanatı” adlı kitapları ise, üniversitelerde okutulan Türk Dili derslerinin konularını kapsamaktadır.

Ayrıca reklam ve belgesel film senaryoları ile dergi ve gazetelerde yayımlanmış çok sayıda yazıları ve öyküleri bulunmaktadır.

 

Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra Alman Dili ve Edebiyatı eğitimini alırken Eczacıbaşı'nda çalışmaya başlamıştır. Bunu sırasıyla Aeg-Telefunken, Enka ve Demirer Holding takip etti. 

U
zun bir dönem Paris'te yaşamıştır. Bu dönem içerisinde Joy's Cuir adlı bir deri firmasında halkla ilişkiler müdürü olarak çalışmıştır.

Almanca, İngilizce ve Fransızca bilen yazar, çeşitli kuruluşlara, Eğitim sektörüne ve sivil toplum örgütlerine;  toplum ve iş hayatında iletişim kültürü ve beden dili,  kişisel ve kurumsal imaj yönetimi, iş yönetiminde nezaket-protokol kuralları ve iş hayatında stilli kariyer ile ilgili eğitim ve seminerler vermektedir.

Türkiye'de 55'i aşkın televizyon programına konuk olup, yazılı basında bir çok kez yer almıştır.

ÖZDEN AYKAÇ
ŞENAY DURU ÖZALTIN

Referanslar:

Vakko, HSBC, Teknosa, Cocacola,  Novartis, DHL, Sabancı Holding,  Bank Asya,   Amerikan Hastanesi,  Finansbank, Zorlu Grubu, Genpa,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi,

Abdi İbrahim İlaç,  Schring-Plough,

Korn-Ferry International,  Sertrans

Mars Entertaintment Group, Alarko,

 Limak Holding, Colgate-Palmolive, Oyak Emeklilik, Takvim Gazetesi,

Devamını görmek için tıklayınız.

Referanslar:

JCI Türkiye, Artaş, Antalya Koleji Okulları,  Alternatif Bank, İdem Organizasyon, Orhim Organizasyon

Linda Zerafet Okulu,TV Programları

Devamını görmek için tıklayınız.

Videolar:

NTV- Okan Bayülgen

Show TV- Derya Baykal

Kanal A - Üsküdar'da Sabah

Devamını görmek için tıklayınız.

 

Referanslar:

İstanbul Teknik Üniversitesi,

Boğaziçi Üni. , Doğu Akdeniz Üni.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi,

Yakın Doğu Üniversitesi,

Eskişehir Anadolu Üniversitesi.

KKTC Belediyeleri,

KKTC Başbakanlığı,

KKTC Emniyet Mensupları gibi

kamu kuruluşları. Koç Holding,

Enka, STFA,İstanbul Sanayi Odası,

Elginkan Holding, Eczacıbaşı, ETV,

Dedeman, Spor Yazarları Derneği,

Rotary Federasyonu.